Szablony Nozbe

Uwagi

W wykonaniu większości tych szablonów pomogły mi techniki i rady wielu osób udzielane na łamach internetu, w książkach i podcastach. Jeśli zawarłem tutaj jakiekolwiek swoje myśli, są one wplecione w całość. Starałem się wskazywać na oryginalnych autorów, kiedy tylko mogłem. Zrzekam się wszelkich praw do tych szablonów. Zachęcam do dzielenia się i edytowania według własnych potrzeb. W razie możliwości, proszę podać oryginalne pochodzenie tych szablonów i najlepiej skierować na tego bloga. Dziękuję.

Jeśli nie masz Nozbe i niewiele o tym wiesz, zapraszam do postu objaśniającego działanie szablonów Nozbe. Co do samego Nozbe polecam ciekawy post, który znalazłem w sieci. Sam dowiedziałem się o Nozbe ze świetnych podcastów Michała Szafrańskiego i Marcina Iwucia o tym, jak oni się organizują i planują.

Aktualizacje

 • Grudzień 2018:
  • Dodanie projektu 12 zmian na 12 miesięcy
 • Grudzień 2019:
  • Dodanie projektu Przegląd Wewnętrzny – Co Cię Martwi wg Dale’a Carnegie
  • Dodanie zadań informacyjnych z opisem do każdego projektu i linkami do pozostałych
  • Dodane i poprawione opisy większości zadań.
  • Poprawione linki (kierujące teraz do mojego bloga) i usunięte brakujące lub niedziałające rzeczy
 • Styczeń 2020:
  • Wszystkie moje szablony zostały dodane do kursu Trzy Poziomy, jako Materiały Dodatkowe i otrzymały własny moduł!!!
   Jestem ogromnie dumny i szczęśliwy z tego wyróżnienia i udostępnienia szablonów użytkownikom kursu. Mam nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie z nich korzystać i dzielić się nimi, a także ulepszać swoje procesy i drogę prowadzącą do osiągania celów. 
  • Dodałem link do anglojęzycznej wersji szablonu do Pokonania Swoich Strachów
 • Luty 2020:
  • Nagrałem mini cykl wideo wyjaśniający działanie szablonów i wszelkie niuanse w nich zawarte
  • Dodałem link do wideo pod każdym szablonem
 • Marzec 2020:

Ważne!

Niestety szablony Nozbe nie są automatycznie uaktualniane u użytkowników. Tzn., kiedy ja dokonam, to będą one widoczne tylko pod poniższymi linkami i w mojej aplikacji. Jeśli ktoś wcześniej dodał jakiś szablon (przed zmianą), to nic się nie zmieni. Dlatego sugeruję dodać szablony do Nozbe w danej chwili, tzn. stworzyć projekt i użyć. A potem wrócić tutaj i wciąż mieć najnowszą wersję. Choć tak na dobrą sprawę z reguły robię aktualizację raz na rok! Wystarczy więc wtedy wrócić po nowe wersje. Choć nic nie gwarantuje, że będą jakieś zmiany.

Mogą natomiast być nowe szablony! 😉

 

Mini cykl wideo na You Tube

W Lutym 2020 nagrałem i opublikowałem wideo na You Tube opisujące każdy z aktualnie opublikowanych szablonów na tej stronie. Pod tym linkiem znajduje się Playlista na YouTube, a tutaj mały post opisujący tę publikację. 

 


Przeglądy i Podsumowania

Przegląd Tygodnia

Najważniejszy szablon, wykorzystywany przeze mnie co tydzień. Jedna z najważniejszych rzeczy do robienia regularnie. Podstawa GTD i wszelkich innych dobrych systemów organizacji i planowania. Zrób porządek, upewnij się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zadbaj o to, zanim zrobi się bałagan, który mocno Cię zniechęci. Na blogu Żanety Jażdżyk znajduje się fajny artykuł na temat Przeglądów Tygodnia i GTD. Ona także korzysta z Nozbe i wymienia tam różne szablony. Mój szablon jest de facto stworzony z najlepszych części tych właśnie szablonów. 

Szablon: Przegląd Tygodnia

 

Co Cię Martwi?

Masz wiele zmartwień i czasami nie sposób przestać o tym myśleć? Każdy z nas tak ma. Niczego tu nie sprzedaję i nie obiecuję złotych gór. Jest taka wspaniała książka Jak przestać się martwić i zacząć żyć? Dale’a Carnegie. Gorąco ją polecam, bardzo pomaga. Dobre książki, zwłaszcza poradniki, powinny być przepracowane. Tzn, ich się nie czyta. Z nimi się działa!!! Ten projekt pomoże Ci wykorzystać lekcje i nauki płynące z tej książki.

Szablon:  Przegląd Wewnętrzny – Co Cię Martwi?

 

Zmierz się ze swoimi przekonaniami

Kolejna świetna książka, która potrafi wiele zmienić i zainspirować. Obudź w sobie olbrzyma Tony Robbins. Jest tam takie fajne ćwiczenie o naszych przekonaniach o sobie samych. Jak bardzo one nas określają i ograniczają. Często naprawdę bardzo mocno, ciągną nas w dół i nie pozwalają rozwinąć skrzydeł. A co gdybyśmy spróbowali je zrozumieć i coś z nimi zrobić? Co moglibyśmy wtedy zmienić i poprawić?

Szablon: Zmierz się ze swoimi przekonaniami

 

Zmierz Się Ze Swoimi Strachami i Obawami

Kolejny fajny przykład na to jak często słabo siebie rozumiemy. Tim Ferris 4-godzinnym tygodniu pracy, opowiada o ćwiczeniu wykorzystywanym przez znanych stoików, jak np. Senekę, do zmierzenia się ze swoimi własnymi obawami. Dale Carnegie najpewniej wzorował się na tym samym ćwiczeniu, które w innej formie pojawia się w jego książce. Niemniej jednak warto zastanowić się nad tym, czego się boimy. Najczęściej jest to irracjonalny strach, który mocno nas ogranicza.

Szablon: Zmierz Się Ze Swoimi Strachami i Obawami

Szablon: Zmierz Się Ze Swoimi Strachami i Obawami (ANG)

 

Cele długoterminowe i planowanie roczne

Przegląd na Rewizję Końca Roku i Określenie Celów na Kolejny Rok

Jest to główny projekt, na który składają się mniejsze. Poniższe projekty są zawarte w tym głównym. Stworzyłem go w Grudniu 2017. Od tego czasu, co roku, korzystam z tego szablonu, aby przejść przez cały proces planowania i rewizji roku. W głównej nawigacji na stronie są linki do Moich Celów i Podsumowań, gdzie można zobaczyć efekty takiego rocznego planowania i rewizji. Ten projekt jest bazą do ogarnięcia końca roku. 

Szablon: Szablon na Rewizję Końca Roku i Określenie Celów na Kolejny Rok

 

Przegląd minionego roku. Rewizja celów, planów i osiągnięć

Ten projekt pomoże Ci w wykonaniu skutecznej Rewizji końca roku. Dzięki wykonaniu tych wszystkich zadań będziesz w stanie określić, jak wypadł poprzedni rok. Czy był zadowalający? Jak wiele rzeczy poszło zgodnie z planem? Jak wiele planów się zmieniło? 

Szablon: Przegląd minionego roku. Rewizja celów, planów i osiągnięć

 

Planowanie kolejnego roku. Określ swoje cele i priorytety

Ten projekt pomoże Ci w zaplanowaniu kolejnego roku i określeniu Twoich najważniejszych celów. Pod żadnym pozorem nie traktuj tego jak postanowień noworocznych!!! Dzięki wykonaniu tych wszystkich zadań będziesz w stanie określić, jakie cele są wg Ciebie najważniejsze i co chciałbyś osiągnąć w kolejnym roku. Na czym się skupić i co jest najważniejsze. Warto sobie też zadać pytanie, dlaczego to wszystko jest dla Ciebie ważne?

Szablon: Planowanie kolejnego roku. Określ swoje cele i priorytety

 

12 zmian w 12 miesięcy

Powiedzmy, że dopiero zaczynasz swoją drogę z planowaniem i organizowaniem się. Dopiero co wdrażasz się w rozwój osobisty i rozwijasz swoją produktywność. Możesz zacząć jedynie od 12 zmian w najbliższych 12 miesiącach lub całym kolejnym roku. Nawet działając tylko w ten sposób, możesz osiągnąć bardzo wiele. Jeśli natomiast już od dawna się tym wszystkim zajmujesz, może warto coś zmienić? Co gdyby każdy miesiąc miał swój motyw przewodni? Czy zmieniłoby to coś w Twoim życiu? Sprawdź!

Szablon: 12 zmian w 12 miesięcy

 

Inne Szablony

Plan na kilkudniowy Post

Nie jestem ani dietetykiem, ani lekarzem, ani nikim innym upoważnionym do dawania jakichkolwiek rad żywieniowych.
Ktokolwiek będzie działał z uwzględnieniem poniższych wytycznych, czyni to na własną odpowiedzialność.

Informacje zawarte w tym szablonie pochodzą ze strony Siim Land. Ten gość naprawdę dużo wie na tematy żywieniowe i generalnie na temat pracy naszego ciała. Jego informacje nie są wyssane z palce i myślę, że można ręczyć za ich autentyczność. Chociażby z samego faktu, że większość informacji w każdym jego wpisie ma podlinkowane konkretne badania naukowe potwierdzające lub przeczące danej informacji. Nie znam żadnego innego bloga w internecie, gdzie ktoś tak skrupulatnie dbałby o prawdziwość podawanych informacji. Stąd nie mam problemu z ufnością w głoszone tam tezy. 

Sam szablon zawiera kilka przydatnych informacji o tym, jak zacząć post, co robić w trakcie, oraz jak go przerwać i powrócić do normalnego odżywiania się.
Szablon:  Plan na kilkudniowy Post

 

Uwaga

Wszystkie linki na tej stronie prowadzące do Nozbe, to tzw. Linki Afiliacyjne. Tzn. jeśli skorzystasz z oferty Nozbe, założysz konto i będziesz je opłacać, ja dostanę od firmy mały profit za przyprowadzenie klienta. Ty nic na tym nie tracisz, ja natomiast mogę zyskać i dzięki temu inwestować te pieniążki w rozwój tego bloga.  Nikogo nie zmuszam do tego i zawsze można założyć konto, po prostu wchodząc na stronę Nozbe.com. 

Samo Nozbe jest płatne, ale może być darmowe, jeśli po okresie próbnym ograniczysz się do 5 projektów i wybierzesz brak płatności.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!