Podsumowanie Tygodnia 28/06/2020

To był kolejny słaby tydzień, gdzie nie ma zbyt wiele do omówienia. Niestety moje problemy zdrowotne mocno dają się we znaki i bardzo mnie to zniechęca i ogranicza. Z pozytywnej strony jestem już na prawdę tylko jeden krok od wysłania pracy CSP# do publikacji! 😀 Dodatkowo zostałem zaproszony do kanału Przeprogramowani na rozmowę Live odnośnie mojego życia jako programisty w Szkocji. Ogromnie mnie to cieszy i napawa dumą. Tym bardziej że z pewnością poruszymy wiele innych tematów.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Wciąż nie pracowałem nad swoimi celami, ani nad wizją. Wszystko nadal trwa w zawieszeniu. Tylko kilka rzeczy, takich jak Medytacja, Joga, czy Hiszpański mają jasno określoną wizję i doskonale znam powody, dla których to robię.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Swój stan umysłu, zaangażowanie i natchnienie. Czuję się mocno zdemotywowany i chciałbym pracować nad rzeczami w spokoju i bez pośpiechu. To będzie moja myśl przewodnia.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Poświęciłem prawie 5h na kodowanie w domu i prace nad CSP#. Prawdopodobnie kolejny email od Jona domknie kilka ostatnich spraw i będziemy mogli wysłać pracę do publikacji.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Jak powyżej. Ponadto zostałem zaproszony do kanału Przeprogramowani na rozmowę Live odnośnie mojego życia jako programisty w Szkocji. Jestem dumny z mojego przyjaciela za bardzo duże wyróżnienie zawodowe i pochwały, jakie otrzymał.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Skupiłem się jedynie na mocno utwardzonych nawykach, Medytacji, Jodze, Hiszpańskim, a także (co miłe) na programowaniu w domu. Prace nad CSP są już naprawdę na samym końcu i o krok od wysłania do edytora.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Skupienie i praca. Mam problemy ze spaniem, wciąż czuję się zmęczony i niewypoczęty. Bardzo mocno mnie to ogranicza pod każdym względem, utrudnia myślenie i działanie.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Z moich obecnych problemów zdrowotnych i negatywnego wpływu, jaki to wszystko na mnie obecnie wywiera.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Problemy ze spaniem, skupieniem, uwagą i myśleniem bardzo negatywnie przekładają się na każdy aspekt mojego życia. Jest to bardzo trudny okres, ciężko się zmotywować do czegokolwiek. Oczywiście ten stan mocno podnosi mój poziom stresu i zniechęcenia. To z kolei mocno podnosi moją irytację i frustrację i wszystko się zapętla.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Zadbałem o programowanie, choć nie było zbyt dużo fiszek. Nadal pracuję z Głową do Liczb. Będę starał się o codzienne 30-minutowe sesje z fiszkami z różnych tematów, a także przynajmniej 20 minut pracy z jakąś książką. Czyli także nauka języka.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.