Podsumowanie Tygodnia 26/07/2020 – Podcast o Rozwoju Osobistym: Nasze Możliwości

To był bardzo interesujący i obiecujący tydzień. Wiele się działo. Nadal jest sporo rzeczy wymagających poprawy, choć wiele działań już zostało wykonanych. Skupiłem się na programowaniu i hiszpańskim. W pracy poprawiłem swoje zaangażowanie i zadowolenie. Spędziłem sporo czasu na Bloga, Vloga i Podcast. Mocno się w to zaangażowałem. W końcu też zacząłem konkretnie planować cele i przygotowywać nowy plan działania, bardziej odpowiadający moim obecnym potrzebom. Powracam też do ustalania Big Rocks.

Big Rocks na ten tydzień:

  • 3,5h nauki programowania w jakiekolwiek formie
  • 3,5h nauki hiszpańskiego ze skupieniem na pisanie i testy
  • Opublikować pierwszy odcinek podcastu (30 Lipca!!! 😀 )
  • Przygotować drugi odcinek podcastu do publikacji

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Poświęciłem trochę czasu na ustalanie celów i zastanawianie się nad swoimi potrzebami. Proces nadal trwa. Pracowałem nad listą rzeczy do poprawy i wiem, co chciałbym wdrażać i w jaki sposób. W sierpniu z pewnością będę skupiał się na skomponowaniu ostatecznego planu i rozpoczęcie działań ku temu.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Mimo pogorszenia zdrowia i problemów w odcinku lędźwiowym nadal za mało przykładam się do fizjoterapii. Podobny błąd popełniam jeśli chodzi o sen. To są rzeczy, na których chcę się skupić. Czyli po prostu wdrożyć posiadaną wiedzę.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Spędziłem sporo czasu, przygotowując Vloga i Podcast. Nagrałem już 2 odcinki podcastu i przygotowuję ich publikację.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Razem z Dominiką spędziliśmy naprawdę sporo czasu i w miarę regularnie, pracując nad naszymi i jej wspólnymi celami.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Zakupiłem Finansową Fortecę Marcina Iwucia i każdego do tego zachęcam. Poprawiłem sposoby nauki hiszpańskiego i powoli zacząłem wdrażać inne działania, jak nauka z testów i więcej pisania. To samo z nauką programowania. Zakupiłem i rozpocząłem 12 zasad życiowych Petersona. Spędziłem czas na pracy przy Blogu, Vlogu i Podcaście. Zdecydowanie poprawiłem czytanie, choć na razie głównie proza.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Jasność umysłu, spokój, opanowanie, cierpliwość i medytacja. Czuję się ogromnie rozproszony i mam trudności w skupianiu się. Problemy ze spaniem na pewno nie pomagają i tym bardziej należy się nimi zająć.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Nadal nie poświęcałem wystarczająco czasu na fizjoterapię, tym bardziej że jest to konieczne do poprawy mojej obecnej sytuacji. Niestety kilka razy także nie zadbałem o dobrą higienę snu. Wszystko z mojej winy.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Wiele rzeczy zdecydowanie się poprawiło i wychodzi na prostą. Jednakże nadal nękają i ograniczają mnie pewne problemy ze zdrowiem, co mocno przekłada się na niezadowolenie. Wiem, co potrzebuję zrobić i że to wymaga czasu i mocnego zaangażowania. Niestety źle do tego podchodzę i oczekuję cudów, psując sobie w ten sposób humor jeszcze bardziej.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Trochę zwolniłem z nauką z książek po skończeniu ostatniej, choć wczoraj zakupiłem kolejną i już zacząłem czytać. Zmieniłem trochę sposób nauki programowania i hiszpańskiego i mam zamiar wprowadzić większą różnorodność sposobów nauki.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.