Podsumowanie Tygodnia 23/08/2020 – Odświeżający Urlop

Nie ma co się rozpisywać nad tym, co robiłem ostatnie 2 tygodnie, bo byłem na urlopie. Dlatego też nie nagrałem vloga. Najważniejsze to, że miałem odświeżający i bardzo potrzebny urlop. Cieszę się z tego ogromnie. Było wiele przemyśleń, trochę działania, choć głównie odpoczynek i lektura.

Big Rocks na ten tydzień:

  • 3,5h nauki programowania w jakiekolwiek formie
  • 3,5h nauki hiszpańskiego ze skupieniem na pisanie i testy i słuchanie podcastu
  • Przygotować czwarty odcinek podcastu do publikacji
  • Nagrać kolejne 2 odcinki podcastu

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Zrozumiałem, że to absolutnie konieczne, aby porządnie zrewidować i określić swoje cele. Nadal odkładam to na później i coraz gorzej mi z tym. Może to dobra taktyka? Zrozumiałem także, że chcę wymagać od siebie trochę więcej i lepiej zorganizować swoją pracę. 5 odcinek podcastu będzie właśnie o tym problem.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Wrócić do pracy, do działania, do nawyków i do mojej rutyny, aczkolwiek zadbać o nią lepiej i przyłożyć się do zadań.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Po powrocie z urlopu poświęciłem sporo czasu na zadbanie o nawyki i przygotowania do kolejnych odcinków podcastu. Dodałem też w końcu podcast do iTunes i Google Podcasts.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Kiedy zobaczyłem swój podcast w wynikach wyszukiwania w aplikacji do podcastów 🙂 oraz kiedy Apple zaakceptowało mój podcast za pierwszym razem.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Odpoczywałem ostatnie 2 tygodnie, a także przygotowywałem się do powrotu do pracy i lepszej organizacji. Ponadto zadbałem o włoski i hiszpański, uczyłem się fiszek programistycznych i skupiłem mocno na czytaniu nowych książek rozwojowych. Starałem się także poprawić wiele moich nawyków, a także dbałem o ćwiczenia na plecy.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Koniec urlopu i powrót do domu. Chciałbym, aby to wszystko potrwało dłużej.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Z końca urlopu… naprawdę było za krótko. Tzn. były to 2 tygodniu, ale cały drugi tydzień był spędzony w domu, bo nasze plany zostały popsute.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Na szczęście kompletnie nie ważne, co to było, bo był urlop i nie musiałem się niczym przejmować. 🙂

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

W końcu rozpocząłem kolejną ważną książkę, która najpewniej wiele mnie nauczy: Can’t Hurt Me. Już zacząłem pisać post na bloga i na pewno będzie o tym odcinek podcastu. 😀

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.