Podsumowanie Tygodnia 20/09/2020 – Kryzys i Zwątpienie – Jak z tym wygrać i osiągać cele?

Escucha”FO 071 Kryzys i zwątpienie – jak z tym wygrać i osiągać cele?” en Spreaker.

Najważniejszym punktem tego tygodnia była publikacja kolejnego odcinka Podcastu Agaty Chmielewskiej Firma On-Line, w którym miałem przyjemność gościć po raz drugi. Poprzedni odcinek jest dostępny tutaj. Zdecydowanie zachęcam do przesłuchania obu odcinków. 😀 Tym samym na moim koncie pojawiło się kolejne naprawdę ważne i interesujące osiągnięcie.

To był dość leniwy tydzień i ze smutkiem przyznaję, że nie skupiłem się w ogóle na działaniu, ani osiąganiu celów. Po raz kolejny uciekłem w to, co najłatwiejsze, czyli odpoczynek i granie w gry. Ciągłe powtarzanie żony, że jest w stanie urlopowym, zdecydowanie na mnie oddziaływało i dałem się temu ponieść. 😉 Na szczęście do końca miesiąca będę miał całą masę czasu, aby wyjść na prostą i nadrobić to wszystko.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Kompletnie tego zabrakło w tym tygodniu. Skupiłem się na minimum i w żadnym wypadku nie starałem się dać z siebie więcej.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Wziąć się do roboty i po prostu zacząć działać. Nie chcę tak się obijać i olewać spraw, bo potem zbytnio tego żałuję i czuję się znacznie gorzej.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Pojawił się podcast, w którym miałem przyjemność gościć jakiś czas temu. Waga bardzo mile mnie zdziwiła i pokazała 79 kg, czyli 3 kg mniej niż na początku sierpnia! 🙂 

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Pokodowałem trochę własnej aplikacji i dobrze się przy tym bawiłem.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Spędziliśmy całkiem sporo czasu przy finansach osobistych i zaplanowaniu kolejnych budżetów. Wróciłem do biegania i miałem 3 biegi. Niestety zbyt mocno zaniedbałem Big Rocks i de facto ich nie wykonałem w pełni. 🙁 

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Działanie i zaangażowanie. Kiedy patrzę na notatki, widzę, że każdego dnia miałem jakiś ważny powód, aby nie robić nic ważnego wieczorem. Cóż, może tak miało być.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Znów zacząłem niezdrowo wpadać w matnię ciągłego grania i choć sprawiło mi to naprawdę wielką kupę przyjemność, to czuję, że to bardzo nie w porządku, bo zaczynam tracić na tym kontrolę.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Czuję, że po ostatnim zatruciu pokarmowym znów dopadła mnie niechęć i stagnacja i przeoczyłem to. Na szczęście w końcu to do mnie dotarło i będę mocno starał się wykorzystać ostatnie dni września na wyjście na prostą i nadrobienie spraw.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Całe skupienie wciąż jest ukierunkowane na fiszki programistyczne, hiszpański i Can’t Hurt Me. W tym tygodniu zdecydowanie wracam już do innych książek i pracuję nad kilkoma równocześnie. Chcę powrócić do prac nad misją życiową.

Big Rocks na ten tydzień:

  • 1h pracy nad moją aplikacją
  • Opublikować 5 odcinek podcastu
  • Skończyć plan zdrowotny i cele związane z treningami i zrzucaniem wagi
  • Opracować tematy na kolejne 2 odcinki podcastu

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.