Podsumowanie Tygodnia 19/07/2020 – Głowa do Liczb. Jak dobrze się uczyć?

Kolejny tydzień wskazujący na poprawę. Coraz lepiej z działaniem, coraz więcej rzeczy zrobionych, coraz więcej nadziei… Powróciłem do kursu Trzy Poziomy, aby na nowo określić cele. Ponadto zrobiłem też Rewizję pierwszego półrocza 2020. Było też kilka innych małych decyzji, które pomagają. Najważniejsze to, że miesiąc bez planu nie działa. 🙁 Już wcześniej miałem podejrzenia, że ja potrzebuję określić cele, zamiast je zawiesić. Tak faktycznie jest. To był ciekawy tydzień, wiele się działo.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Czuję, że nadal nie do końca wiem, co właśnie teraz chcę, co jest dla mnie ważne i dlaczego chcę to robić. Wciąż poszukuję tej drogi. Od tego tygodnia znacznie aktywniej.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Dbanie o zdrowie. Konkretnie poprawić jakość wszelkich ćwiczeń i w niektórych zwiększyć czas. Ponadto zbyt dużo objadania i jedzenia wieczorem. Te rzeczy bardzo mi przeszkadzają.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Uruchomiłem vloga i opublikowałem 2 odcinki. Rozpocząłem przygotowania do podcastu.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Jak powyżej. Byłem dumny z siebie, za to, że po prostu coś zrobiłem. Zazwyczaj muszę wszystko zaplanować, itd. a tu po prostu zadziałałem. Ponadto wszystkie zadania w Nozbe i moje wewnętrzne notatki piszę już tylko po hiszpańsku 🙂 W ramach nauki języka, chcę sprawdzić też, jak dobrze faktycznie się tego nauczyłem i potrafię wydobyć tę wiedzę z głowy.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Zadbałem o nawyki, choć kilka jest nadal zaniedbanych. Przywróciłem swoje chęci do działania i trochę aktywniej wziąłem się za załatwianie problemów i blokad. Uruchomiłem vloga, zrobiłem rewizję półrocza i zacząłem się przygotowywać do planowania celów. Skończyłem czytać bardzo wpływową książkę rozwojową i kolejną o medytacji. Biegałem, aczkolwiek mam problemy z plecami i mnie to ogranicza. Zapisałem się na fizjoterapię.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Nadal miałem różne humory i zbyt często było trudno zachęcić się do działania. Czułem, że trochę się znowu poddaję. Myślę, że to dlatego, bo zbyt entuzjastycznie podchodzę do wizji poprawy swojej sytuacji i, jak tylko coś nie do końca się zgadza, to się zniechęcam. Bardzo złe podejście. Nie wykluczam wpływu SyndromuPrzedUrlopowego 😉

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Z moich wahań nastrojów i ciągłej niepewności. Mimo poprawy wielu rzeczy nadal zbyt wiele od siebie wymagam, zbyt wielu rzeczy chcę teraz i zbytnio niecierpliwię się czekaniem. 🙁 Wiem, jakie to złe.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Pośpiech, oczekiwania i niepokój! 🙁 Mam nieodpowiednie i problematyczne nastawienie. Brak mi cierpliwości. Mimo fajnych zmian i postępów nadal jestem niezaspokojony. W styczniu pisałem, że powinien to być rok Uważności. W dużym stopniu jest, uczy, jak łatwo to zaniedbać i zatracić swoje wcześniejsze rozumienie i utracić świadomość.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Skończyłem Głowa do Liczb! Podobno aż 4 miesiące mi na to zeszło! Za dużo. Zacząłem 12 zasad Petersona, a w sierpniu zabieram się za Gogginsa. Obecnie głównie nauka programowania.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.