Podsumowanie Tygodnia 18/10/2020

Bardzo interesujący tydzień. Ogromnie spodobał mi się Tandem i wiele czasu spędziłem na hiszpańskim. Ogólnie zrobiłem naprawdę sporo i myślę, że dobrze wykorzystałem czas. Nadal czeka mnie wiele miesięcznych zadań do wykonania i czuję trochę presję, bo już druga połowa miesiąca. Wykonałem wszystkie Big Rocks, aczkolwiek nadal potrzebuję zwiększyć o 1% czas z książkami zamiast gier.

Nadal staram się wymagać od siebie 1% więcej w ograniczaniu czasu na gry i przeniesieniu go na książki.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

W tym tygodniu dużo skupienia poszło na faktyczny rozwój. Tzn. starałem sie myśleć tylko o sobie i moich potrzebach. Starałem się unikać porównywania siebie z innymi, patrz Vlog #14.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Zacząć wprowadzać zasadę z vloga do swojego życia. Chciałbym bardziej pilnować się z zadaniami i nie poddawać się pod koniec dnia.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Przełamałem się i zacząłem używać Tandem. Działa jak WhatsApp, ale służy do wymiany językowej. Poznałem kilka interesujących osób, dużo pisałem po hiszpańsku i nawet nagrałem kilka wiadomości. 

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Poświęciłem bardzo dużo czasu na hiszpański i kodowanie. Dzięki czemu mam wrażenie, że mój język jest na znacznie lepszym poziomie, a także, że bardziej wierzę w swoje umiejętności. Takie same odczucia w związku z programowaniem. 

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Dużo pracy nad finansami i w końcu rozpoczęliśmy zbieranie informacji do kupna domu. Mnóstwo czasu poświęcone na hiszpański i kodowanie. Kolejna książka skończona, pracowałem nad promocją bloga (ustawiłem SEO i social sharing) i przygotowywałem kolejny odcinek podcastu do publikacji. Pomagałem najbliższym z komputerem i osiąganiem celów, oraz przygotowałem kilka małych rzeczy do dokończenia innych zadań. 

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Początek miesiąca wyszedł dość słabo i z tego powodu mam trochę dużo zadań na głowie. Mała presja, aczkolwiek zwiększona przez migreny i poddawanie się wieczorami ze zmęczenia. Chciałbym, choć troszkę więcej zrobić i nie skupiać się tak bardzo na problemach.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Trochę zaniedbywałem zadania wieczorami, bo znów miałem problemy zdrowotne i mocno się na nich skupiłem. Byłem zbyt mocno pobłażliwy wobec siebie, jak tylko pojawiło się coś nie tak. Za szybko się poddawałem. Chciałbym mocno to poprawić i już korzystam z tych pomysłów. 

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Wow. Naprawdę dużo nauki! Nie tylko hiszpański, ale też programowanie. Książki rozwojowe troszkę na tym ucierpiały, ale nie jest źle. Od tego tygodnia zwiększam też czas na naukę włoskiego.

Big Rocks na ten tydzień:

  • Minimum 0.5h pracy nad moją aplikacją
  • Opublikować 7 odcinek podcastu
  • Nagrać 9 odcinek podcastu

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.