Podsumowanie Tygodnia 13/09/2020

Zatrucie pokarmowe trochę pokrzyżowało mi plany i nie zrobiłem w pełni wszystkich Big Rocks, choć zrobiłem coś ponadplanowo. Wymagało to po prostu mniej pracy i zaangażowania. Poprawiłem też szablon Nozbe, który omówiłem w 4 odcinku podcastu. Poza tym było to spokojny tydzień, nadal dochodzę do siebie i czuję, że jeszcze nie jestem w pełni sił.

Big Rocks na ten tydzień:

  • 2,5h nauki programowania w jakiekolwiek formie
  • 1h pracy nad moją aplikacją
  • 3,5h nauki hiszpańskiego w tym testy, słuchanie podcastu i spotkania grup językowych
  • Przygotować szósty odcinek podcastu do publikacji
  • Opracować tematy na kolejne 2 odcinki podcastu

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

W tym tygodniu dochodziłem do siebie i nie poświęciłem zbyt wiele czasu na jakąś lepszą rewizję i zastanowienie, a to bardzo źle, bo zauważam, że znów mniej przykładam się do spraw i chcę nad tym popracować.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

W pełni powrócić do formy i do wykonywania swoich zadań. Nie chować się za zmęczeniem i powrócić do treningów. Niestety z racji przedłużonego osłabienia nie popracowałem nad moją własną aplikacją i to zdecydowanie wymaga większego skupienia.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Większość czasu poświęciliśmy na prace z nową aplikacją do budżetu i rozsądne planowanie długoterminowe. Poszło naprawdę dobrze i jestem bardzo zadowolony.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Jak tylko wydobrzałem po ostatnim zatruciu, włożyłem wiele sił, aby skupić się na pracy i działać w pełni skupienia. W efekcie koniec tygodnia w pracy i po pracy był dość wydajny i satysfakcjonujący.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Przygotowałem plan projektu związanego z moją poezją, zadbałem o hiszpański, byłem na kolejnym spotkaniu grupy językowej i kupiłem książkę do testów. Spędziliśmy bardzo dużo czasu z finansami i dzięki temu będzie łatwiej nam planować cele i wydatki z nimi związane. Przygotowałem 5 odcinek podcastu do publikacji, choć większość tej pracy była już wcześniej wykonana. Trzeba było tylko to dokończyć. Zacząłem już pracę nad 6.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Zatrucie pokarmowe naprawdę mocno we mnie uderzyło i długo na mnie działało. Nawet dziś jeszcze boli mnie brzuch po każdym posiłku i czuję się mocno osłabiony. Z tego też powodu, był to dość słaby tydzień.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Nie sądziłem, że te ostatnie zatrucie pokarmowe tak mocno mną sponiewiera. Niestety nie mam na to wpływu.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Z uwagi na osłabione zdrowie i przedłużające się niezadowolenie tym spowodowane, dużo czasu zeszło, zanim względnie stanąłem na nogi. Z tego powodu trudniej było się zmotywować do dobrego skupienia i efektywnego działania.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Hiszpański przychodzi dość łatwo, więc nawet w trakcie zatrucie mogłem się choć trochę uczyć i to robiłem. Po przerwie wróciłem też do czytania Can’t Hurt Me. Niestety było znacznie mniej nauki programowania, bo to naprawdę wymagało dobrego skupienia i sił, czego było brak.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.