Podsumowanie Tygodnia 12/07/2020 – Uruchamiam Vloga

To był znacznie lepszy tydzień niż ostatnio. Może nie było szału, choć z pewnością wydarzyło się kilka małych i ciekawych rzeczy, trochę pomysłów i fajnych zmian na lepsze, lub po prostu powrót do wcześniejszej rutyny. Ostatecznie czuję się znacznie lepiej, bardziej zmotywowany i chętny do działania. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma. Bardzo bym tego chciał. Osiągnąłem kolejny poziom 1. Przeczytałem Harry’ego Pottera po hiszpańsku po 2 miesiącach czytania. Jestem z tego ogromnie dumny i zadowolony. Więcej we vlogu powyżej… Vlogu? Jak to?

Ano właśnie! 🙂 Uruchomiłem vloga. W pierwszym odcinku wyjaśniam, co i jak. Wideo nagrałem za pierwszym podejściem, bez przygotowania. 😉 Zdecydowanie wiele można tu poprawić i jestem tego świadom. Najważniejsze to, że nie biłem piany, tylko zrobiłem to, co zamierzałem. Czasami tak jest naprawdę lepiej i warto to zrobić. Proszę o zapisywanie się na Newsletter tu na blogu i subskrypcje mojego kanału. 😀

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Poświęciłem trochę więcej czasu na przemyślenia i głębsze zastanowienie nad tym, czego tak naprawdę chcę i na czym mi zależy. Mieliśmy też z Dominiką naprawdę fajną i inspirującą rozmowę. W efekcie czuję się znacznie lepiej nastawiony i zmotywowany do zajęcia się swoimi celami. Myślę, że lepiej rozumiem, na czym tak naprawdę mi zależy i jakie zmiany chcę wprowadzić.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Niestety wśród braków zeszłego tygodnia pojawiło się zaniedbanie nauki programowania. Chciałbym to nadrobić i w końcu rozpocząć prace nad rewizją celów

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Uruchomiłem vloga, osiągnąłem poziom 1 i przeczytałem Harry’ego Poterra po hiszpańsku po 2 miesiącach czytania

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Z tego, co powyżej. Ponadto naprawdę mocno się cieszę, że bez bicia piany po prostu uruchomiłem vloga

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Zadbałem o swoje standardowe nawyki, poprawiłem trochę ostatnio osłabioną Jogę, poświęciłem czas na głębsze zastanowienie nad swoimi celami, jako przygotowanie do rewizji. Skończyłem kolejną książkę, zaangażowałem się mocno w hiszpański, choć niestety zaniedbałem naukę programowania. Dbałem o regularną naukę włoskiego i angielskiego

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Nadal ogromnie dużo czasu poświęciłem na granie i ciężko było to odstawić. Czuję się uzależniony od tego

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Nadal zbyt wiele mówię, a za mało robię. Nadal zbyt mocno skupiam się na grach i nie staram się tego okiełznać

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Te same problemy, co ostatnio. Natomiast w tym tygodniu było bardzo dużo rewizji, wyciągania wniosków, wprowadzania ulepszeń i generalnie poprawy. Czuję, że te działania przyniosły korzyści i poprawę humoru. Lekcja z tego wynika prosta, dalej działać w tym kierunku.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Pierwszy tydzień o dawna, kiedy nie przyłożyłem się do nauki. W sumie był tylko hiszpański. Może to i dobrze, bo ogromnie doceniłem to, jak się uczę i czego. Stąd też (z wyrzutami sumienia) zrozumiałem, jak bardzo mi na tym zależy i chcę to nadrobić w kolejnym tygodniu.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.