Podsumowanie Tygodnia 11/10/2020

Ten tydzień był mocno pracowity i intensywny. Każdego dnia starałem się wykorzystać czas najlepiej, jak potrafiłem. W dzisiejszym vlogu mówię o zniechęceniu i choć miałem mówić krótko wyszło aż 7 minut. 😀 Mam wrażenie, że mocno po mnie widać zmęczenie. To jest właśnie efekt tych problemów ze zdrowiem. 

W czym mogę wymagać od siebie choć 1% więcej? Powinienem o 1% ograniczyć czas na gry i przenieść go na książki.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Skupienie na celach było bardzo duże. Starałem się nie kwestionować swoich decyzji, ani nie poddawać się zniechęceniu wspomnianym we vlogu. Chodziło mi o czyste działanie i wykonanie zadań. Było także wiele przemyśleń związanych z postawą i określeniem misji długoterminowej, a w zasadzie jej poprawie.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Jeszcze lepiej trzymać się swojego słowa i robić to, co powiedziałem, że zrobię. Nie poddawać się przedwcześnie.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Spędziłem dużo czasu na nauce programowania, samym kodowaniu i hiszpańskim. W końcu też zabrałem się za usprawnianie mojego bloga, zwłaszcza pod względem promocji.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Znacznie lepiej starałem się każdego dnia popchnąć zadania miesięczne do przodu. Całkiem sprawnie wysławiałem się w trakcie spotkania grupy językowej. 

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Rozpocząłem pracę nad promocją bloga i opracowałem projekt na to. Rozpocząłem przygotowania do kolejnego odcinka podcastu. Uczyłem się dużo hiszpańskiego, programowania i codziennie czytałem choć trochę. Pracowałem też trochę nad opracowaniem mojego przyszłego tomiku poezji. W efekcie wykonałem wszystkie zaplanowane Big Rocks.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Pojawiło się bardzo dużo zniechęcenia i problemów zdrowotnych spowodowanych bólem pleców i odcinka szyjnego. Bardzo mocno dało mi się to we znaki, choć przecież nie mamy na to wpływu. Znaczy się, możemy jedynie skupić się na naprawie takiej sytuacji o ile to możliwe.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Zniechęcenie i zmęczenie mocno dawały się we znaki. Wiele zrobiłem i starałem się odpoczywać, choć niestety wiele razy po prostu czułem ,jak się poddaję. Myślałem, że intensywne problemy z plecami już zniknęły. Niestety nie, więc należy skupić się na ćwiczeniach i fizjoterapii.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Nauki było naprawdę dużo. Cieszę się, bo czytam regularnie i robię notatki i fiszki. Ponadto trzymam się rutyny nauki programowania i hiszpańskiego. 

Big Rocks na ten tydzień:

  • Minimum 1h pracy nad moją aplikacją
  • Przygotować 7 odcinek podcastu do publikacji
  • Przygotować temat na 9 odcinek podcastu, aby był gotowy do nagrania

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.