Podsumowanie Tygodnia 10/05/2020

Zostałem Mentorem Akademia.pl. Dodałem opis tego osiągnięcia do Listy Moich Osiągnięć. Jest to wspaniałe wyróżnienie, które mocno napawa mnie dumą. Cieszę się z tego bardzo, ponieważ po raz kolejny dowiaduję się, że moje starania zostają zauważone, docenione, i, co najważniejsze, mają dobry i pozytywny wpływ na innych. Prace nad CSP trwają i przynoszą bardzo dobre owoce. Wiem doskonale, jakie końcowe kroki trzeba wykonać przed prośbą o publikację. To był całkiem zacny i interesujący tydzień, choć dość mocno pofolgowałem sobie z grami. Kilka rzeczy na tym ucierpiało i nie będę chował się za wymówkami typu odpoczynek też jest ważny i potrzebny. Owszem, choć to nie oznacza, że co innego ma na tym ucierpieć. Ostatecznie dużo rzeczy na plus i dopiero w trakcie tego podsumowania uświadomiłem sobie, że było naprawdę dobrze. A te rzeczy, które poszły źle, uświadomiły mi, jak są ważne. Dlatego już zacząłem wdrażać rzeczy ku ich poprawie.

Big Rocks na ten tydzień:

  • 3h pracy nad CSP#. Dokończyć opisanie 2 ostatnich sekcji, napisać Abstract, zrewidować, poprawić i wysłać kolejny draft do sprawdzenia
  • 1,5h czytania HP po hiszpańsku, plus 1h na nadrobienie fiszek
  • Określić wizję końca celu WAGA, czyli określić co, jak i dlaczego związane z porządnym zadbaniem o zrzucanie wagi
  • Wykonać telefony do rodziny
  • Minimum 3x bieganie + bieg na 12 km. W tym najlepiej jeden bieg z interwałami

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Niestety nie zadbałem o cele tak, jakbym chciał. Tzn. zrobiłem wszystko to, co najważniejsze, ale nie przyłożyłem się nic ponadto. Owszem, odpoczynek jest ważny i potrzebny. Jednak w tym tygodniu postawiłem zbyt mocno na jedną kartę i schowałem się za odpoczywaniem, aby unikać działania. Na szczęście zauważyłem to i chcę to poprawić.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Odstawić gry, skupić się na dobrym i spokojnym działaniu, mocno powrócić do czytania, unikać siedzenia do późna i nie zaniedbywać rutyny.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Zostałem wybrany Mentorem w Akademia.pl. Jest to wspaniałe wyróżnienie, które mocno napawa mnie dumą. Praca naukowa CSP# jest w końcowej fazie pisania! Jest już bardziej niż pewne, że do końca miesiąca będzie można wysłać prośbę o publikację do wydawcy!!! 😀

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Z moich największych osiągnięć powyżej. 🙂 Dodatkowo zabrałem się lepiej do czytania po hiszpańsku i widać tu jakiś postęp. W pracy zabrałem się za dość interesujące i wyzywające (dla mnie) zadanie z własnej inicjatywy, bez obaw i bez dyskwalifikowania swoich umiejętności. Ponadto bardzo szybko poczyniłem znaczące postępy i dzięki temu zadanie jest już w końcowej fazie. Powróciłem też do nauki z fiszek programistycznych.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Wykonałem wszystkie Big Rocks na ten tydzień, ruszyłem kilka ciekawych zakulisowych wydarzeń, skończyłem 2 (mini) książki, kontynuowałem naukę z Kursu Biohacking’u, był post 22h, dbałem o rutynę biegania i praktycznie wszystkie nawyki nadal wykazują tendencję wzrostową. Powróciłem też do 30-dniowego wyzwania Jogi i zacząłem wyzwanie Fitness na Maj.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Ciężko było wdrożyć się w nowe nawyki niepodjadania i niekorzystania z elektroniki na 2h przed snem. Nie jestem do końca na to przygotowany i oswojony z tym. W tym miesiącu to będzie raczej wdrażanie tego, niż szukanie rutyny.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Kolejny tydzień z brakiem czytania, zbytnie folgowanie sobie z grami i olewanie utartych nawyków, aby pograć dłużej. Niestety mój najdłuższy bieg to 10 km, zamiast zakładanych 12. Choć był też kolejny na 9 km.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Po 2 miesiącach siedzenia w domu oficjalnie zaczynam mocno odczuwać na sobie efekty tej sytuacji. Ta monotonia zaczyna mocno mi doskwierać, stąd tez ucieczka w gry i unikanie działania. Choć tego akurat nie rozumiem, bo powinno mi pomagać. Choć faktycznie trudniej jest się zmobilizować i tworzy się pętla.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

W końcu zacząłem regularnie uczyć się z fiszek programistycznych i tworzyć nowe. Może nie jest tego jakoś super dużo, ale na pewno jest to bardzo dobry start. Niestety nauka z książek, czy kursów nadal leży i kwiczy. Bardzo mi się to nie podoba i już podjąłem kroki ku zmianie tego.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.