Podsumowanie Tygodnia 08/08/2020 – Wyjazd na wakacje

Publikuję teraz podsumowanie, bo dziś w końcu jadę na jakiś urlop. 😀 Za tydzień NIE BĘDZIE podsumowania.
To był dość trudny tydzień. Fakap firmy rezerwacji domków na wsi totalnie skopał nam humory, de facto zrujnowali nam plany wakacyjne i wpędzili nas w naprawdę nędzny humor. Wobec tego zamiast spokojnego i lekkiego tygodnia mieliśmy koszmarny, zabiegany i smutny. Ostatecznie zarezerwowaliśmy coś innego i dziś jedziemy na długo oczekiwane wakacje. Mimo wszystko jestem całkiem zadowolony, bo postarałem się i wykonałem całkiem sporo rzeczy, choć musiałem poświęcić ekstra czas na ogarnięcie trudnej sytuacji. To tylko pokazuje, że nasze plany nie mogą być na sztywno.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

W tym tygodniu ciężko było się zmotywować i z ochotą pracować nad zadaniami, ponieważ wisiało nad nami widmo spier… zrujnowanych wakacji. To skutecznie przeszkodziło w pozytywnym nastawieniu i optymalnym działaniu.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Nie muszę nic poprawiać, bo będę na urlopie. 🙂 Na serio chciałbym się skupić na czytaniu i spacerach. To jest obecnie mój ulubiony sposób spędzania wakacji. De facto będę starał się poprawić wszystko, ale bez presji.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Nie poddanie się całkowitej rozpaczy i wygrzebanie się z dołka po skopanej rezerwacji urlopu. Ponadto zaplanowałem i ustawiłem publikację podcastu na kolejny czwartek.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Stoicyzm pomógł mi zachować względny spokój po otrzymaniu wiadomości o zrujnowanych wakacjach i dzięki temu byłem w stanie w miarę rozsądnie podejść do tematu i się nie poddać.

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Skupiłem się na Big Rocks i wykonałem te ważne zadania. Poświęciłem czas na hiszpański, zacząłem słuchać podcastów po hiszpańsku i przygotowywać się do testów B2. Uczyłem się programowania i wróciłem do kodowania czegoś swojego. Ponadto starałem się ćwiczyć wystarczająco dużo, aby zadbać o problemy z plecami. Cała reszta to przygotowania do wyjazdu i próby zachowania spokoju i cierpliwości.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Wszystko. Firma bookingowa zrujnowała nasze wakacje i to z premedytacją, dodatkowo okłamując nas. Naprawdę chu***a sprawa. Mocno to nami pozamiatało i strasznie negatywnie na nas wpłynęło.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Praktycznie ze wszystkiego ze względu na mega duże przygnębienie

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Dałem się mocno ponieść nerwom i zdołować po tym, jak się okazało, że możemy nie mieć wakacji. Ciężko było zachować spokój, czuć się dobrze i optymistycznie. Mocno negatywnie to na mnie wpłynęło i nie czułem się na siłach, aby z tym walczyć.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Nauka ogranicza się obecnie do hiszpańskiego i programowania. Mimo wielkich problemów w tym tygodniu zacząłem hiszpański podcast i pracę z testami. Wróciłem też to swojej aplikacji, którą odkładałem ostatnio na później. Po urlopie chcę nadal pracować nad poprawą technik nauki.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.