Podsumowanie Tygodnia 05/07/2020

Największym i najważniejszym sukcesem poprzedniego tygodnia jest wysłanie pracy naukowej do publikacji!!! Tzn. złożenie prośby o publikację. 😉 Jest to wielki kamień milowy. Jestem z tego niezmiernie dumny i wdzięczny. Kolejnym ważnym punktem było zaplanowanie miesiąca bez planu, aby mieć luz i miejsce na spokojne działanie i planowanie. Czerwiec nie wyszedł tak dobrze, jakbym sobie tego życzył, natomiast było w nim wiele wspaniałych rzeczy. Kolejnym naprawdę ogromnie miłym i wspaniałym wydarzeniem była rozmowa ze mną na kanale Przeprogramowani. Wyszło naprawdę bardzo dobrze. Cieszę się ogromnie, że mogłem to zrobić i świetnie się bawiłem. Nagrałem też krótkie wideo ze wskazówkami dla absolwentów kursu Trzy Poziomy.

Dlaczego to wszystko robię? Czy moje cele są słuszne i czy postępuję wg nich?

Wiem, że mam problem z motywacją do działania. Jestem pewny, że wynika to z potrzeby rewizji, o której mówię od dawna. Zrobię to, aczkolwiek nie chcę się z tym spieszyć. Obecnie wiele nad tym myślałem i zaczynam powoli mieć jakąś nową wizję. Cieszy mnie to.

Co chciałbym poprawić w następnym tygodniu?

Mniej stresu i napięcia. Aby to uzyskać, chcę pamiętać o spokojnym i wolnym działaniu bez pośpiechu. Ponadto ogromnie mi zależy na poprawie swojego snu poprzez regularne chodzenie spać, tak, jak kiedyś.

Co było moim największym osiągnięciem w tym tygodniu?

Rozmowa na kanale Przeprogramowani, wysłanie CSP# do publikacji do Elsevier.

Z czego byłem najbardziej dumny w tym tygodniu?

Powyższe, plus wideo dla absolwentów 3 poziomy i całkiem solidne dbanie o naukę w domu

Co zrobiłem w tym tygodniu, aby przybliżyć się do osiągnięcia moich celów życiowych?

Dbałem o hiszpański i czytałem Harry’ego. Uczyłem się sporo z Głową do Liczb. Uczyłem się programowania i włoskiego. Najważniejsze to zadbałem o spacery i trochę więcej ćwiczeń i poświęciłem sporo czasu na relaks i przemyślenia, aby Lipiec okazał się dobrym miesiącem, choć bez planu. Skończyłem kolejną grę, zacząłem 12 zasad życia i 7 nawyków od początku, aby porządnie to przerobić.

Co było dla mnie trudne w tym tygodniu i dlaczego?

Spanie nadal jest wielkim problemem, który przeszkadza w myśleniu i skupieniu. Ponadto nadal nie potrafię odstawić gier, namiętnie poświęcam na to czas i inne rzeczy na tym cierpią.

Z czego byłem najbardziej niezadowolony w ostatnim tygodniu?

Nadal nie mogę się przemóc, aby odstawić gry i przenieść skupienie, chociażby na książki. Czytanie ostatnio mnie tak nie pociąga i nie zachwyca, może też dlatego, bo ciężko mi się na tym skupić.

Jakie były moje problemy, trudne sytuacje i rzeczy, do których się nie przyłożyłem w ostatnim tygodniu i jakie lekcje z tego wyciągnąłem? Co nie poszło po mojej myśli?

Niewiele się zmieniło przez ostatni miesiąc pod tym względem. Nadal mam huśtawki nastrojów i uciekam z problemami w gry. Mimo to wiele ciekawych rzeczy się dzieje, które mnie inspirują i motywują, natomiast niestety nie zostaje to we mnie na dłużej. Potrzeba prawdziwego i spokojnego urlopu wraca jak bumerang.

Po co się uczysz i ile w to wkładasz? W jaki sposób patrzysz na naukę i do czego dążysz?

Zmieniłem trochę swoje myślenie na temat nauki. Widzę lepiej, co potrzebuję i jak do tego podejść. Zmieniam podejście do fiszek, aby codziennie mieć maks 30 minut powtórzeń ze wszystkich tematów (języki, książki, programowanie). Do tego chciałbym dołożyć codziennie 30 minut pracy z konkretną książką (taką, co uczy). Postępy idą dobrze.

To podsumowanie obejmuje czas od niedzieli rano do soboty wieczorem. Wszystkie przeglądy tygodniowe robię w niedzielę, z reguły z rana. Dlatego nie mogę tego wliczyć w ten sam tydzień, bo dany dzień się jeszcze nie skończył. Podchodzę do tego w ten sposób dlatego, że w niedzielę dopiero planuję cały kolejny tydzień i nie chciałbym mieć niezaplanowanej niedzieli, kiedy robię rano przegląd. Chodzi mi, że chcę mieć plan i skupić się na podsumowaniu tego, co już zrobiłem. Natomiast planowanie i podsumowania miesięczne zakłada tydzień od poniedziałku do niedzieli. Sądzę, że to nie powinno mieć większej różnicy, do zrozumienia tematu i śledzenia postępów. Sądzę jednak, że warto to wyjaśnić.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.