Podsumowanie Miesiąca: Marzec 2021

Pierwszy tydzień marca to urlop i dużo spacerów. Starałem się skorzystać z pogody. Powoli też zaczynam odbudowywać swój system organizacji i działania i pracować nad ulepszeniem swojej rutyny codziennych zadań. Poprawa stanu zdrowia pomaga mi lepiej zaangażować się we wszystkie moje działania. Ostatecznie Marzec przyniósł całą masę pozytywnych zmian i pozwala mi bardzo pozytywnie patrzeć na resztę tego roku mimo przeciągającej się kiepskiej sytuacji na świecie.

Opublikowałem wrażenia z książki PsychoCybernetics, zacząłem czytać Finansową Fortecę i przerabiać zawarte w niej informacje. Mam kilka innych książek w toku i staram się równolegle zdobywać te informacje, które są obecnie najważniejsze. Takie samo podejście stosuję w swoim planie rozwoju zawodowego. Zintensyfikowałem naukę hiszpańskiego, czytam codziennie i przynajmniej 4 razy w tygodniu oglądam coś po hiszpańsku. Zaplanowałem też kolejny kwartał jeśli chodzi o rozwój zawodowy i w dużej mierze o mój rozwój osobisty i cele. Powróciłem do biegania, zacząłem trochę ćwiczyć w domu, miałem kilka wycieczek w góry i dbałem o wykonywanie swojego planu zdrowotnego.  Dbałem o rozwój planu zdrowotnego i planu finansowego. Zaktualizowałem swoje Trzy Poziomy i w efekcie dodałem kilka nowych.

Tymczasowo usunąłem z planów obecnie wyrabiane nawyki. System wymaga przebudowania.

Mała liczba planów na ten miesiąc wynikała z faktu, że nierozwiązane problemy ze zdrowiem mocno ograniczały moje działania.

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć mój sposób działania i poniższe podsumowanie, warto zajrzeć do Planu na Marzec i porównać moje założenia z osiągniętymi wynikami. Polecam też obejrzeć podsumowanie miesiąca we vlogu, gdzie szczegółowo objaśniam newralgiczne punkty.

V Wykonane – cel wykonany w pełni. Najczęściej podane tylko wartości liczbowe
V Niedokończone – cel wykonany w większości, choć coś zakłóciło jego dokończenie. Ja lub czynniki zewnętrzne. Mimo to nadal uznaję jako wykonane i podaję wartości liczbowe
X Niewykonane – podobnie jak wyżej, tyle że doszedłem może do połowy drogi
X Niewykonane – najpewniej nawet nie doszedłem do połowy, nie przykładałem się, lub nawet nie zacząłem
O Anulowane – nieaktualne, przeniesione, niewykonalne lub zablokowane

 

Zadania wykonane w Marcu 2021

FIT 40 (Określić i osiągnąć pierwsze założenia planu FIT 40 i odzyskać poprzednią maratońską sprawność):
    V Wykonane Wycieczka na Trójgarb, wypad na Wielką Sowę, 17.5 km, krótki wypad na Trzy Buki w ramach dobrego treningu
    V Wykonane Opracowałem ogólne założenia planu FIT 40, czyli część kamieni milowych, które chcę osiągnąć w ciągu kolejnych 5 lat. W kwietniu zaczynam comiesięczne zadania Fitness i szlifowanie planów
    V Niedokończone Powróciłem do biegania i przebiegłem łącznie 35.5 km w tym miesiącu, co jest dla mnie sporym wynikiem. Mogło być trochę więcej, aczkolwiek ostatnie 10 dni miesiąca skupiałem się na czymś zupełnie innym
    V Niedokończone Wykonałem 80% założeń nowego planu treningowego, który teraz będę określał co miesiąc. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów.
    V Wykonane  Poświęciłem na planowanie i edukację zdrowotną prawie 3 godziny w tym miesiącu
Ostatni posiłek najpóźniej o 20:00 (Łącznie 365 dni):
    335/365
Post 22h (raz w tygodniu przez 10 miesięcy):  
    5/42
    X Niewykonane Postarać się wykonać post 48h
    X Niewykonane Poczytaj o lepszym wykonywaniu dobowych głodówek
Wdzięczność (Codziennie 1000 dni)
    675/1000
Nauka Włoskiego (Poświęcić 100h na naukę):
    X Niewykonane Powrócić do podcastów, aczkolwiek na razie zmieniam podejście i nie będę z tego korzystał 
20/100 Tylko 1h nauki. Chyba zbyt pospiesznie chciałem to zrobić. Najpierw trzeba skupić się na lepszej rutynie hiszpańskiego i dobremu dbaniu o naukę tego języka, bo to dla mnie ważniejsze
Nauka Hiszpańskiego (Poświęcić 500h na naukę):
    240/500 Prawie 30h nauki. Skończyłem Gra Endera po hiszpańsku i już zacząłem kolejną  książkę. Powróciłem też do regularnego oglądania Dreaming Spanish.
Lectura (Przeczytać 10 książek po hiszpańsku):
    5/10 Przeczytałem Gra Endera 
Kodowanie (150h nauki programowania w ciągu roku kalendarzowego):  
    V Wykonane Prawie 16 godzin. Nie tak dużo, jak sądziłem. Choć mimo to idę jak burza. Mając ponad 50h na koncie zdecydowanie prę naprzód. Zrewidowałem ten cel i rozbiłem go na części. Wszystkie zmiany są opisane na liście moich poziomów tutaj. Od kolejnego miesiąca będzie już inaczej.
Mastermind (Cotygodniowe rozmowy Mastermind Group przez 50 miesięcy): 
    67/200 Zawieszone, ale powraca od kwietnia
Charytatywność (40 zł co miesiąc przez rok)
    3/12
Przytulana Medytacja (Przytulana Medytacja 500 dni łącznie):  
    471/500

Pozostałe Cele lub Zadania Organizacyjne

Trzy Poziomy (Rewizja):
    V Wykonane Kilka razy zaglądałem do swoich poziomów i w ciągu miesiąca wprowadziłem kilka poprawek. Niektóre cele przebudowałem lub rozbiłem na kilka dodatkowych. Jestem zadowolony z postępów. Wszystkie zmiany są opisane na liście moich poziomów tutaj. Poświęciłem na to ponad 2,5 godziny. Po przemyśleniach z ostatnich miesięcy nie potrzebowałem więcej.
Planowanie Kwartału:
    V Wykonane  W końcu choć trochę lepiej zabrałem się za planowanie kwartału. Zrobiłem mały plany i podzieliłem go na miesiące. Określiłem też jakąkolwiek podstawową wizję, czyli to, jak chcę się czuć i co osiągnąć na koniec kolejnego kwartału. Dało mi to jakąś jasność umysłu i coś, na czym mogę się skupić i do czego dążyć. To bardzo pomocne, zwłaszcza w takich czasach. Poświęciłem na to ponad godzinę. Tu także miałem raczej jasną wizję
Rozwój Zawodowy:
    V Wykonane Przynajmniej od Grudnia rozpocząłem pracę nad Planem Rozwoju Zawodowego i od początku tego roku miałem naprawdę zadowalające rezultaty. W Marcu naprawdę dużo się nauczyłem i wykonałem większość założeń tego planu. Określiłem też szczegółowo zadania na kolejny kwartał, a nawet dość precyzyjnie na całą resztę roku. Bardzo mnie to cieszy i motywuje. Na plan poświęciłem około godziny. Wymagał jedynie dopieszczenia i tak teraz będzie co miesiąc. 
Wieloletni Plan Finansowy:
    V Wykonane Czytałem Finansową Fortecę i przerobiłem 25% książki. Rozpisałem sobie kilka zadań, aby wprowadzić zalecane zmiany i kolejne kroki do zaplanowania. Poświęciłem na to łącznie 5 godzin. Jest to częścią wieloletniego planu, który chcę zmienić w cel 3P.
Czytanie (80 książek w rok):  
    21/70 Tylko 4 książki, aczkolwiek w kilku mam już sporo ponad połowę
Filmy (40 filmów w rok):
 
    4/40 Wychodzi na to, że nie mam dostępu w PL i muszę to wstrzymać do powrotu do UK
Gry (20 gier w rok): 
    6/20 Skupiłem się bardzo mocno na czytaniu książek, do których obecnie mam dostęp i wprowadzeniu ważnych zmian. Po powrocie do domu będę nadrabiał granie.

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.