O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Pasierb i jestem autorem tego bloga. Jestem rozgadanym gościem, który zawsze ma wiele do powiedzenia i chętnie dzieli się tym z innymi. Lubię inspirować ludzi i zachęcać ich do działania. Stworzyłem ten blog z myślą o ludziach pragnących rozwoju i poprawy siebie oraz swojego życia, a także potrzebujących odnaleźć się i lepiej zorganizować w tym szalonym świecie. Chcę dzielić się wiedzą, pomagać wam i czerpać z tego radość.

Wierzę, że znajdziecie tutaj wiele przydatnych informacji na temat organizacji, planowania, osiągania celów, szeroko pojętej produktywności i rozwoju osobistego. Widzę potrzebę tych informacji wszędzie wokół siebie i w sobie. To nie ja każę komukolwiek zreorganizować swoje życie, zadbać o planowanie i uczyć się czegoś na nowo. Nasz świat zmienia się szybciej, niż jesteśmy w stanie nadążyć i te umiejętności będą nam coraz bardziej potrzebne.

To środowisko, głównie praca, wymaga od nas nowych umiejętności lub lepszego wykorzystania obecnych. Bez tego, możemy utonąć w morzu nijakości i braku perspektyw. Świat zmusza nas to starań bycia bardziej wydajnym, efektywnym, zorganizowanym, itp. Jeśli chcemy temu podołać i nie poddać się stresowi i negatywnym wpływom, może warto aby to odbyło się na naszych zasadach?

Głównym źródłem informacji na blogu będzie podcast, gdzie będę w łatwej i przystępnej formie omawiał konkretne tematy. Dodatkowo będę publikował różnego rodzaju sprawozdania, raporty, podsumowania, plany itp, aby każde z was mogło zaszczepić dobre nawyki i procesy u siebie.

Odwiedzasz mój blog i widzisz informację na temat planowania celów, porady jak to robić i “wymądrzanie się” o tym, jak to robić. Kim jestem, aby mieć w tym względzie coś do powiedzenia? Jakie mam kwalifikacje, aby móc Ci sugerować co i jak robić? Spój proszę na listę moich osiągnięć, gdzie chwalę się (akhm, tzn dzielę 😉 ) swoimi osiągnięciami i postępami w rozwoju. Głęboko wierzę w to, że dzięki temu będę mógł skutecznie skruszyć Twoją niechęć i nieufność. Potem zachęcam do eksploracji bloga i najlepiej komentarzy lub kontaktu ze mną. Dziękuję za Twój czas.

 

Jakie korzyści wyniesiecie z tego bloga?

Celem mojego bloga jest pomóc wam rozwijać się, zbudować swój własny system produktywności i organizacji, zmieniać swoje życie na lepsze i uczyć się na błędach. Możecie to wszystko osiągnąć korzystając z sugerowanych przeze mnie technik i porad (wymyślonych i przetestowanych przez mądrzejszych ode mnie ludzi), z których sam korzystam. Pokazuję jak to robić, jak przejść przez cały proces, a także w jakie pułapki wpadam i jakie problemy napotykam. Chciałbym skupić się na porażkach i problemach, ponieważ z reguły tego nie widać.

Większość innych blogów o podobnej tematyce jest prowadzona przez ludzi, którzy już osiągnęli jakiś mierzalny sukces. Dlatego często ciężko początkującym odnieść się do tego. Ja nadal przechodzę przez ten proces i buduję swoją drogę do sukcesu. Myślę, że dzięki temu łatwiej będzie wam się z tego uczyć, oraz utożsamić się z waszymi problemami.

Pragnę rozwiązać wasze problemy przekazując wam wiedzę na temat produktywności, organizacji i rozwoju osobistego, ukazaną w przystępny sposób na swoim przykładzie.

Jak mogę wam pomóc?

Uważam, że w dzisiejszym świecie każdy powinien mieć dobrą wiedzę na powyższe tematy. Przynajmniej bardzo solidne podstawy, oraz odpowiednie podejście i nastawienie pozwalające na zdobycie tej wiedzy. Ukazując wam ten świat w bardzo prosty i opierając to na swoim przykładzie wierzę, że będę w stanie was zachęcić do zmian.

Od początku 2017 roku intensywnie i sukcesywnie zmieniam swoje życie na lepsze, rozwijam się, robię postępy na wielu polach, inspiruję ludzi, pomagam im, wprowadzam nawyki i rozwijam się. Czytam bardzo dużo, słucham podcastów i wprowadzam mnóstwo zmian. Zaowocowało to nawet zaproszeniem do podcastu Firma On-Line, gdzie mogłem o tym opowiedzieć. Wtedy zrozumiałem, że jestem w stanie pomóc większemu gronu osób.

Do kogo jest skierowany ten blog?

Do wszystkich ludzi. Nasz świat zmienia się zbyt szybko i wiele osób może czuć się zagubionych. Bez solidnej organizacji i planowania będzie nam tylko coraz trudniej, gdyż coraz więcej będzie od nas wymagane i oczekiwane. Łatwo już to zauważyć wokół siebie, każdy czuje się przytłoczony sprawami wokół i obowiązkami. Bez konkretnego systemu i praktycznego podejście będzie jeszcze ciężej to utrzymać.

Z pewnością da się tak żyć, jednak czy to będzie przyjemne i ma sens? Dzięki organizacji i planowaniu, nasze życie będzie mogło być kształtowane wg nas, a nie naszego otoczenia.

Dlaczego warto zainteresować się tym blogiem?

Jestem pewien, że w internecie jest mnóstwo materiałów, blogów i podcastów na ten temat, ponieważ sam z nich korzystam oraz gorąco je polecam. W polskim internecie jest przynajmniej kilka podobnych stron. Dlaczego więc kolejna?

Jak już wspomniałem, większość z nich jest prowadzona przez wyszkolonych ludzi (coachów, trenerów rozwoju osobistego) lub takich, którzy osiągnęli sukces (własna firma, aplikacja, książki, itp). Ci ludzie są już znani lub mają bardzo dużą wiedzę, dlatego ich perspektywa jest inna.

Ja jestem prostym człowiekiem, który nadal przechodzi ten proces i szuka swojej drogi. Mam za sobą wiele sukcesów, ale jeszcze “nie dorobiłem się”, nie jestem “znany i popularny” ;). Podobnie jak wy, nadal szukam swojej drogi, usprawniam cały proces, testuję różne rzeczy, odnoszę porażki i sukcesy i uczę się na nich.

Myślę, że ta inna perspektywa, bliższa waszej, będzie miała ciekawy wpływ na przekazywanie i przyswajanie wiedzy.

Jakie wpisy i tematyka będzie się tu pojawiać?

Wszystkie tematy związane z szeroko pojętą produktywnością osobistą, organizacją, planowaniem, dobrym wykorzystaniem czasu, zdrowiem, finansami osobistymi, rozwojem osobistym, nauką, poprawą jakości życia, zdobywaniem umiejętności i wiedzy,  szukaniem siebie i budowaniem drogi do osobistego sukcesu i szczęścia (zdefiniowanych przez was).

Moim celem jest przekazanie tej wiedzy w postaci podcastu, który planuję uruchomić w 2019 roku. Treści pojawiające się na blogu będą ukazywać różne punkty widzenia na daną sprawę. Tworzone są z myślą o dyskusji i debacie, aby zachęcić do poszukiwania i rozwijania wiedzy i przełamywania barier.

Planowany cykl wydawniczy to:

  • Cotygodniowy raport z podsumowania tygodnia w niedzielę po południu (rzadko w inne dni, jeśli np. Podsumowanie miesiąca będzie wypadać w ten dzień)
  • Comiesięczny raport z podsumowania miesiąca (zawsze pierwszego dnia nowego miesiąca)
  • Kwartalny raport z podsumowania kwartału (zawsze w pierwszym tygodniu nowego kwartału)
  • Comiesięczny plan na kolejny miesiąc (zawsze ostatniego dnia poprzedniego miesiąca)
  • Plan na kolejny rok (orientacyjnie pomiędzy połową Grudnia a połową Stycznia)
  • Inne raporty z danych rewizji, planów i podsumowań. Np. proces planowania roku.
  • Podsumowania książek, zwłaszcza takich prezentujących konkretne techniki działania oraz wykorzystanie tych technik na mojej obecnej sytuacji (po każdej ważniejszej lekturze)
  • Inne posty prezentujące moje postępy w osiąganiu założonych celów, otrzymane rezultaty i refleksje na temat drogi prowadzącej ku temu

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie będę w stanie tego dostarczyć, poinformuję o tym wcześniej. Jeśli pojawi się coś wymagającego szybkiej reakcji lub odpowiedzi, prawdopodobnie będzie to opublikowane ekstra nie zaburzając planu.

Skontaktuj się ze mną!

Najlepiej skontaktować się ze mną za pomocą formularza na blogu. Możecie także wysłać maila bezpośrednio na adres info@karolpasierb.pl, napisać na Facebooku lub Twitterze. Bardzo chętnie usłyszę od was opinie na temat bloga, a także wszelkie sugestie i pomysły na artykuły i inne rzeczy, którymi mógłbym się tu zająć.

 

Od czego to wszystko się zaczęło?

Zawsze działałem tak, jak wszyscy. Czyli bez planu, na szybkiego, głównie w trybie gaszenia pożarów. Zmiany zaczęły się powoli od finansów. Kumpel polecił mi blog Michała Szafrańskiego. Zacząłem go czytać i śledzić, a potem osoby, które on sam polecał. Poznałem wiele ciekawych tematów, o których wcześniej nie miałem bladego pojęcia. Po jakimś czasie systematyczne zmiany finansowe i regularne dbanie o finanse zaczęły przenosić się na inne aspekty mojego życia. Zauważyłem, że ta “organizacja i produktywność” działa, zwłaszcza kiedy regularnie o coś dbasz. Zacząłem drążyć mocno temat i uczyć się jak najwięcej i zainspirowało mnie to ogromnie.

W jaki sposób moje życie jest powiązane z blogiem?

Od kilku lat jestem głęboko zainteresowany szeroko pojętym rozwojem osobistym, produktywnością i organizacją. Wiem, jak bardzo jest to popularny ostatnio temat i wcale mnie to nie dziwi. Podejrzewam, że sam zainteresowałem się tym na bazie tej popularności. Najważniejsze jednak jest to, że te techniki i sposoby naprawdę działają. Naprawdę można wdrożyć w swoim życiu szereg zmian, które w kilka lat zdecydowanie przechylą szalę na naszą korzyść. To właśnie robię prywatnie i ten blog służy dzieleniu się postępami i motywowaniem i zachęcaniem innych do działania.

Kilka dodatkowych informacji i pozostałe materiały związane z blogiem

Dziękuje wam za to, że jesteście i że czytacie mojego bloga. Tworzę go dla was i z myślą o was. Pragnę dawać wam solidną wiedzę i oferować jak najlepszą pomoc i nie proszę o nic w zamian. Wasza obecność i aktywność jest dla mnie najlepszą nagrodą i doceniam to. Jeśli czujecie potrzebę podziękowania mi za moją pracę, proszę zostawiajcie jak najwięcej komentarzy pod wpisami. Pomaga to rozwinąć dyskusję i może być pomocne, czy inspirujące dla innych. Możecie także w ten sposób zasugerować mi cokolwiek, zapytać się o coś, czy zwrócić uwagę na wszelkie błędy, czy problemy. Jeśli chcecie mi podziękować bardziej prywatnie, zachęcam do napisania emaila. Będę odpowiadał na wszystkie w miarę możliwości, a na 100% będę je wszystkie czytał.

Jeśli jednak chcecie zrobić coś dla mnie, bardzo bym prosił o podzielenie się z ludźmi adresem tego bloga i informacją o nim. Pomoże mi to w promocji, aby jeszcze więcej osób na niego trafiło.

Kilka słów o mnie prywatnie

Jestem żonaty i na stałe przebywam w Edynburgu. Jestem tu od 2008 roku i tu poznałem moją żonę Dominikę. Jesteśmy szczęśliwi i prowadzimy spokojne życie. Poza komputerami i rozwojem osobistym interesuję się bieganiem i kolarstwem. Amatorsko pobijam swoje kolejne rekordy i regularnie trenuję. Dbam o dobre odżywianie się i samopoczucie, uprawiam codziennie Jogę i medytację, oraz dość często trenuję rano. Uwielbiam gry komputerowe i grywam w nie namiętnie, kiedy tylko czas na to pozwala. Bardzo dużo czytam, głównie poradniki rozwojowe,a także Sci-Fi i Fantastykę, tak naprawdę cokolwiek jest dobre.

W 2016 roku zainteresowałem się bardzo rozwojem osobistym i samodoskonaleniem. Dzielę się inspiracją z ludźmi, staram się im pomagać i ich motywować. Czytam wiele poradników i wprowadzam zmiany do swojego życia, dzięki czemu czuję się lepiej i jestem bardziej szczęśliwy. Jestem również bardzo zorganizowany i mam fioła na punkcie produktywności i wydajności. Widzę to jako drogę do osiągania coraz lepszych i piękniejszych celów, aby być bardziej zadowolonym z życia.

Jestem również muzykiem. Gram na gitarze, basie i syntezatorze. Posiadam kilka instrumentów i mini studio domowe. W przeciągu wielu lat nagrałem własnym nakładem masę kawałków, które albo się nie ukazały, albo wciąż są w produkcji. Wiele jednak wydałem w internecie.

W 2016 zainspirowany muzyką imitującą lata 80-te (Synthwave) jako “LeFanu” nagrałem i wydałem płytę: “From Planet To Planet”. Jest to hołd złożony nostalgii w stosunku do tamtych lat. Jest to muzyka elektroniczna. Dodatkowo uczestniczyłem gościnnie u innych podobnych artystów. Można tę muzykę znaleźć na Spotify. Ponadto nagrałem z moim szkockim przyjacielem Malcolmem płytę progresywno metalową jako “Futreonica”. Płyta nosiła tytuł “Horizons Will Fall”  i jest inspirowana naszym zainteresowaniem cięższą muzyką. 

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.