Narzędzia

Ta strona zawiera informację o wszelkich narzędziach, jakich używam do osiągania swoich celów i założonych planów. Może to brzmieć trochę zbyt ogólnie, więc postaram się sprecyzować. Chodzi mi o wszelkie działania mające na celu osiągnięcie naszych celów. Wymaga to planowania, rewizji i wykonywania tych planów. To tego potrzebne będą narzędzia, które pomogą w tym przedsięwzięciu. Najbardziej podstawowe to coś do pisania. Nawet zwykły notatnik i kalendarz. Mam na myśli, chociażby fizyczne artefakty. 🙂 Na dłuższą metę jednak wypadałoby zainteresować się czymś bardziej pomocnym i “zaawansowanym”, aby zbudować lepszy System.

Wszystkie linki na tej stronie, to tzw. Linki Afiliacyjne. Tzn. jeśli skorzystasz z  proponowanej oferty, założysz konto i będziesz ją opłacać, ja dostanę od firmy mały profit za przyprowadzenie klienta. Ty nic na tym nie tracisz, ja natomiast mogę zyskać i dzięki temu inwestować te pieniążki w rozwój tego bloga.  Nikogo nie zmuszam do tego i zawsze można założyć konto, po prostu wchodząc na stronę danej aplikacji. 

Co to jest System Organizacji i Działania?

Możliwe, że ktoś już uknuł jakiś “oficjalne” i “techniczne” wyjaśnienie, a nawet wprowadził to do słownika. Chodzi o konkretnie pojętą produktywność osobistą i rozwój osobisty. Te zainteresowania w dalszej perspektywie z reguły prowadzą do podnoszenia umiejętności organizacji i działania. Czyli de facto zbudowania Systemu z poszczególnych komponentów, które prowadzą do osiągania zamierzonych efektów. O tym właśnie mówię. Nie ważne, z czego korzystasz. Ważne, że masz jakiś wdrożony proces, jakiś sposób pracy i organizacji, jakiś sposób na śledzenie tego wszystkiego itd. Na pewnym etapie, każda osoba zarządzająca dobrze swoim życiem robi to w jakiś specyficzny sposób i z wykorzystaniem określonej puli narzędzi, metodologii, sposobów działania itp.

Dlaczego warto wypracować własny System?

Ponieważ wtedy doskonale wiemy, na czym stoimy, czym się zajmujemy, czym mamy lub chcemy się zająć później, skąd i dokąd idziemy i w ogóle, po co to wszystko. De facto wtedy właśnie zarządzamy swoim życiem w jak najlepszy sposób. Ponadto robimy to tak, jak nam pasuje. Mając własny system, prezentuje on nasze podejście do naszego życia i naszych spraw. Bez tego nadal możemy w miarę sprawnie wszystkim zarządzać. Jednakże prawda jest taka, że jeszcze nie jesteśmy najlepszą wersją siebie do zarządzania naszym życiem. Mając taki wypracowany system, na pewno jesteśmy na o wiele lepszej drodze ku temu. Działamy wg własnych praw, a nie niczego narzuconego z zewnątrz. 

 

Nozbe 

To jest moje najważniejsze narzędzie. Robię w nim naprawdę wszystko. O samym programie nie będę wiele się rozpisywał. Firma ma tzw. ambasadorów i choć nim nie jestem, chętnie się tym dzielę i polecam aplikację. Zapraszam na fajnego bloga takiej ambasadorki, gdzie możecie się wiele dowiedzieć o aplikacji.

Moja przygoda zaczęła się ponad 4 lata temu. Dowiedziałem się o tym ze świetnych podcastów Michała Szafrańskiego i Marcina Iwucia o tym, jak oni się organizują i planująZainspirowało mi to ogromnie. Potem zainteresowałem się samą firmą i wywiadami z Michałem Śliwińskim, założycielem. Bardzo spodobało mi się ich podejście do sprawy, sposób pracy i sam oferowany produkt. Ponadto to polska firma.

Dodatkowymi wielkimi atutami były różne kursy wideo dostępne na stronie pomocy, szablony Nozbe.How, darmowe książki na stronie Michała Śliwińskiego i przede wszystkim darmowy Productive! Magazine! (jest też po polsku) Tak wiele wiedzy i pomocy!

Sama aplikacja może być darmowa po okresie próbnym, aczkolwiek użytkownik jest ograniczony do 5 projektów. Wg mnie nie ma sensu iść tą drogą. Jeśli ktoś na poważnie podchodzi to tematu i chce ulepszyć swoje życie, zdecydowanie warto w to zainwestować. Sam opłacam tę aplikację od początku i nigdy tego nie żałowałem. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez Nozbe. Dzięki tej aplikacji byłem w stanie wykonać te wszystkie wspaniałe rzeczy, które opisuje tu na swoim blogu. Wcześniej błądziłem po omacku.

Nozbe używam na co dzień do zadań domowych, prywatnych, hobby, do pracy, do projektów, do nauki, używałem też do szkoły. Naprawdę można tego używać do wszystkiego. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie używania Nozbe i planowania swojej pracy. Można skontaktować się ze mną mailowo.

 

Zapisz się na newsletter

Invalid email address
Dziękuję ogromnie za zaufanie. Obiecuję, że nie będzie żadnego spamu. 
Podziel się artykułem!